1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Hakkımızda

PDF Yazdır e-Posta

"Akdeniz Folklor Turizm Org. Taş. Ltd. Şti." 1969'dan günümüze kadar uzanan bir süreçle; etkin ,kültürel ve zengin bir özgeçmişe sahiptir. Bu süre içerisinde yurt içi ve yurt dışında kültürel değerlerimizi yaşatmak ve güzelliklerini sunmak amacıyla birçok çalışmalarda bulunulmuştur. Bunun yanı sıra 5 yıldızlı otel ve seyahat acentalarıyla çeşitli faaliyetler sürdürülmüştür. (1969 - 1982) yılları arasında amatörce faaliyet gösteren Akdeniz Folklor, 1982'den itibaren çalışmalarına profosyonel dansçı kadrosu, geniş kostüm koleksiyonu , zengin sahne dekorları ve kareografileri ile 2 ayrı tarzda profosyonelce devam etmektedir. Akdeniz Folklor �ün kuruluş amacı ,zengin Türk kültürünü tüm dünyaya tanıtarak kültür elçiliği görevini üstlenmektir.

Şu an gerçekleştirmekte olduğumuz faaliyetlerimiz:

1-OTANTİK SHOW :
Yörelerin geleneksel ensturaman aletlerinin , kostümlerinin , kültür ve danslarının orjinal haline uygun olarak sahnelendiği profosyonel bir çalışmadır.
hakkimizdaotantik

 

 

 2- MODERN SHOW:
Bu show geleneksel Anadolu kültürü ve halk danslarının çok sesli müzik ile, dansların otantikliğini bozmadan modernize edilmiş , kostümlerde ise göz alıcı ve canlı renkler kullanılarak bir renk cümbüşü oluşturulmuştur.Böylece izleyicinin hem gözüne hem de kulağına hitap eden ve izleyince insanı bambaşka diyarlara götüren ; buram buram anadolu kokan profesyonel bir grup çalışmasıdır.

hakkimizdamodern

Üye Girişi

Duyurular Etkinlikler

Olay yok

Online Ziyaretçi

Şu anda 439 konuk çevrimiçi